Македонија
23. August 2015 - 8:32

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 30 степени. УВ индексот ќе изнесува 7. 

Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени Целзиусови.

Ново на Сител