Loading Video...
Фудбал
22. January 2020 - 16:36

Челзи и со играч повеќе пропушти да го победи Арсенал

 
Лондонското дерби меѓу Челзи и арсенал кое се играше во рамките од 24.коло на Премиер лигата заврши без победник 2:2. 
 
Иако домаќините од 24.минута имаа играч повеќе откако црвен картон заработи Давид Луиз, а со голот од пенал на Жоржињо губеа и со 1:0, сепак Челзи не успеа да го искороисти тоа. 
 
Арсенал двапати се враќаше во игра, откако Матинели во 63-тата израмни на 1:1, а Белерини на 2:2 во 87.минута. 
 
Челзи остана на 4.место на табелата со 40 бодови, а Арсенал е дури 10-ти со само 30 освоени бода.