Балкан
14. April 2016 - 17:41

Бизарно откритие: Јелена исечена од семејните фотографии

На некои од фотографиите кои се пронајдени во семејството, убиената пејачка Јелена Марјановиќ или е исечена или искината, открива српски Курир.

Извор од истрагата открива уште еден бизарен детаљ.

-На фотографиите кои ги пронајдовме во семејството, имаше неколку каде Јелена беше исечена или тој дел од фотографиајта искинат. Покрај тоа испрашувавме и неколку угостители каде Јелена пеела, а Зоран ја придружувал Некои од нив ни рекоа дека тие често се карале и тоа и гостите можеле да го забележат, открива изворот.

Foto: Dragan Kadić

 

Да потсетиме, по денешниот претрес на куќата и дворот на Марјановиќ, форензичарите и инспекторите излегле со две кеси докази.

Мајката на убиената пејачка била со нив, како и двајца сведоци, односно сосетки кои влегле со полициајта.

Foto: Dragan Kadić

Владимир, таткото на Зоран на прашањето од новинарката, несакал да открие што однела полицијата.

-Не ги конролирав, тоа што мислеа дека им треба, тоа го однесоа...Додека убиецот слободно шета со чеканот..кратко рече за Курир таткото на Зоран Марјановиќ.

Денеска полицијата почна и со исушување на каналот на местото каде е пронајденот телото на убиената пејачка.