Македонија
4. April 2018 - 10:36

Битолчанка пронајдена мртва во својот дом

Вчера во 20,20 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на улицата „Партизанска“ во нејзиниот дом била пронајдена почината В.Т. (82).
 
По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.