Loading Video...
Фудбал
11. November 2019 - 19:48

Без Алиоски и Тричковски против Австрија и Израел

Македонската фудбалска репрезентација  треба да одигра уште две квалификациски средби за ЕП наредната година.  Против Австрија во гости и Израел во Скопје.  Денес официјално стартуваа и подготовките за овие две средби.