Фудбал
13. March 2018 - 11:26

Бетис го изненади Алавез

Продолжуваат добрите игри на  Бетис  кој забележа  нов триумф во последниот натпревар од 28.коло во Ла Лига, и тоа на гости во Алавез со 3-1.

Ѕвезда на вечерта беше  Лорен со двата погодоци во 23. и 78.минута,а еден постигна Гарсија во 44.минута.

Единствениот гол за Алавес го постигна Собриана во 67.минута.

Бетис со оваа победа стигна до 40 бода и до осмото место на табелата и е само четири бода оддалечен од шестото место и квалификациите во Лига Европа.

https://