Фудбал
3. јуни 2020 - 13:38

Бенасер се согласи на договор со ПСЖ

 Фудбалерот од средниот ред на Милан, Исмаил Бенасер може да оди во Пари Сен-Жермен.

Според „Ла Извор Паризиен“, спортскиот директор на парискиот клуб Леонардо се договорил со 22-годишен Алжирец за петгодишна соработка.

Италијанскиот клуб е подготвен да се раздели со играчот за 50 милиони евра, но парижаните нудат само 30 милиони.

Оваа сезона, Бенасер има 23 натпревари на сите турнири за Милан.