Тенис
10. April 2017 - 19:39

Бекер: Федерер може повторно да биде n.1

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер очекува Роже Федерер да се врати на првата позиција во светскиот тенис доколку продолжи во истиот ритам. 

„Федерер игра на високо ниво во последните 3 месеци и тоа изненадува ако се знае дека беше повреден и дека има преку 30 години. Затоа може да се надева на нешто големо и да се врати на врвот во светскиот тенис“ изјави Бекер.