Фудбал
13. јуни 2021 - 19:47

Австрија со ново водство, Македонија прими уште еден гол

На полувреме заминавме со нерешен резултат 1:1, но во моментов резултатот меѓу Македонија и Австрија е 2:1.

Стрелец на голот за Македонија беше Горан Пандев.

Првиот гол на натпреварот го даде  Стефан Лајнер, а за водство на Австрија сега имаше погодок  Михаел Грегорич.