Свет
12. March 2018 - 11:08

Авионска несреќа во Непал

Авион од Бангладеш се урна во близина на меѓународниот аеродром во главниот град на Непал, Катманду.

Според очевидците се гледа огромен облак чад на местото каде се претпоставува дека паднал авионот.

Според аеродромската управа во Катманду, авионот не успеал да слета на пистата и се урнал на фудбалски терен во близина на аеродромот.

Се претпоставува дека има жртви.