Фудбал
7. December 2019 - 19:59

Алиоски стрелец за Лидс Ј.

Екипата на Лидс Ј. Останува на лидерската позиција во англиската втора лига откако славеше со 2-0 на гостувањето кај Хадерсфилд. Радост за гостинските навивачи најави македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски кој постигна ефектен погодок во 50-тата минута по нафрлена топка од корнер.Победата за челната позиција во Чемпионшип ја потврди Хернандез во 79,/ 

Лидс Ј. со оваа победа изби на врвот со 43 бода , бод повеќе од ВБА кој има натпревар помалку.