Џет-Сет
17. April 2016 - 10:54

Аксл Роуз ќе пее на турнејата на AC/DC наместо Брајан Џонсон

Австралиските AC/DC соопштија официјално дека фронтменот на Ганс енд Роузес, Аксел Роуз ќе биде нивни печај на турнејата откако Брајан Џонсон мораше да откаже поради проблеми со слухот.

– АC/DC ќе ја продолжат својата Rock Or Bust World Tour  со вокалистот Ексл Роуз, наведува бендот во соопштение.

Идниот месец групата ќе биде на турнеја во Европа.

Ексл Роуз неодамна почна со повторно обединување на Ганс енд Роузес каде ќе биде и познатиот гитарист Слеш.

Минатиот месец фронтменот на AC/DC Брајн Џонсон доби лекарски препораки да прекине со настапи за да го зачува слухот.

Ексл Роуз ќе пее на преостанатите 10 настапи низ САД пред бендот да се префрли на турнеја во Европа идниот месец.