Џет-Сет
9. April 2018 - 20:25

Аки Рахимовски доживеал мозочен удар – откажани се сите концерти на Парни Ваљак

Пејачот на “Парни Ваљак” Аки Рахимовски доживеал мозочен удар и сите концерти на популарниот бенд се откажани.
 
Објавено е на официјалните Instagram и Facebook профили на хрватскиот бенд.
 
– Драги наши, за жал, принудени сме да ги откажеме сите концерти до понатамошно известување. Аки Рахимовски има помал мозочен удар, и иако сега се чувствува подобро, тој треба да мирува и да се фокусира на опоравување некое време. Ние сме многу сериозни во врска со нашата работа и нерадо ги разочаруваме илјадниците од вас кои се радуваат на претстојните концерти, но здравјето на Аки сега е на прво место. Ви благодариме на разбирањето и ве повикуваме на нашиот Аки да му испратие љубов и позитивна енергија да се врати посилен” – стои во официјалното известување на групата Парни Ваљак на ФБ.