Кошарка
13. November 2017 - 10:31

AБА: МЗТ загуби во Љубљана

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и 6.пораз во Јадранската лига откако загубија со  94:85 (23-19; 20-23; 30-24; 21-19) на гостувањето кај Петрол Олимпија во Љубљана.

Мавра со 21 и Стојановски со 14 поени беа најефикасни во нашиот тим кој сега е на дното на табелата во АБА лигата.