Кошарка
23. November 2015 - 22:59

АБА лига: Црвена Звезда тешко до победата над Сутјеска

Шампионот на АБА лигата Црвена Звезда потешко од очекувањето стигна до победата на гостувањето кај Сутјеска со 70:62. Решавачка се покажа последната четвртина која гостите ја добија со 21:15. Најдобар на теренот беше Јовиќ со 19 поени.

На другите два дуела одиграни денеска: МЗТ Скопје Аеродром - Задар 60:72 и Металац - Цедевита 79:81.
Табела: Будуќност 9-2, Ц.Звезда 8-3, Цедевита 8-3, Мега 8-3, Задар 6-5, Крка 6-5, Игокеа 5-6, Олимпија 4-7, МЗТ Скопје 4-7, Цибона 4-7, Партизан 4-7, Тајфун 4-7, Металац 4-7, Сутјеска 3-8.