Македонија
4. October 2023 - 11:43

Приведен скопјанец за поседување на наркотици

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје вчера, во 06.45 часот, на подрачјето на  Ѓорче Петров го лишиле од слобода М.Ј.(31) од Скопје поради поседување на дрога.

Како што известуваат од Министерството за внатрешни работи, при претрес во домот на осомничениот, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја.

За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.